Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Falowanie obrotów i gaśniecie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Falowanie obrotów i gaśniecie

    Jak kupowalem wziolem ubezpieczenie od dealera za 1990 hestia, teraz na drugi rok proponuja mi dealerskie z interrisku za 1440 (bez udzialu wlasnego), mam 30% znizek

  • #2
    [O1] Falowanie obrotów i gaśniecie

    witam

    posiadam Octavie I 1,6 101 km i mam problem z falowaniem obrotów.

    - przepustnica przeczyszczona.
    - sonda lambda wymieniona BOSH.
    - świece wymienione BOSH.

    komputer sypał błędami że padnięta sonda lambda po wymienię już nie ale dalej faluje. Rano jak odpalę silnik bez obfitego dodania gazu to gaśnie. Wie może ktoś co oznacza w Octavii , 3 piknięcia przy uruchomianiu silnika ?? I Czemu może falować silnik ?

    Komentarz


    • #3
      harry881, a silniczek krokowy czysciles :roll: a zadoptowales przepustnice po czyszczeniu :?:

      poczytaj tutaj

      Forum - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        A na czym polega zadoptowanie ?

        Komentarz


        • #5
          Miałem to samo winny był czujnik temperatury, zły dobór mieszanki paliwa, obroty falowały.

          Komentarz


          • #6
            Czarny Jaki jest ten czujnik, bo patrzyłem na allegro jest ich klika?

            Komentarz


            • #7
              numer części 059919501

              Czujnik temperatury silnika Skoda Octavia I przed 2001r kwadratowy -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

              Polecam kupić oryginał. Miałem już jeden niby oryginał z allegro. Potem kupiłem w ASO za 90 pln.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Ths
                Na tej stronie jest napisane ze są 2 czujniki z okrągłą i kwadratową kostką jaki jest w Skodzie Octavi I 101 KM

                Komentarz


                • #9
                  Ja u siebie w AKL mam kwadratowy.
                  Najlepiej będzie jak zajrzysz pod maskę i zobaczysz jaki masz. Można zdjąć wtyczkę z czujnika ale na wyłączonym silniku żeby błędu nie załapał.
                  Pozdr

                  Komentarz


                  • #10
                    Wymieniłem czujnik. Ale nic sie nie zmieniło

                    może mi ktoś opisać jak wykonać

                    -nastawy fabryczne >10 kanal-000
                    - i adaptacje przepustnicy ??

                    vxtool -em to moge zrobić ?

                    Komentarz


                    • #11
                      witam ja mam octavie 1.6 AEE mam taki problem podobny tylko że u mnie odpala normalnie jeżdzi po przejechaniu kilku kilometrów i zatrzymaniu się zaczynają obroty lekko falować lecz\ przy przyśpieszaniu między 2500 obr. a 3000 obr. zaczyna się szarpanie samochodem i to się dzieje tylko podczas deszczu na światłach autko potrafi zgasnąć i to tylko tak się dzieje podczas deszczu czy może mi ktoś pomóż???
                      skoda octavia 1.6

                      Komentarz


                      • #12
                        Łukasz23, moze ci do elektryki woda sie dostaje :roll:

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez baca10
                          Łukasz23, moze ci do elektryki woda sie dostaje :roll:
                          no właśnie nie wiem ale to jedynie alternator i rozrusznik bo niemam osłon bocznych kopułke wymieniłem i palec bo myślałem że to będzie to coś pomogło bo to się tak często już nie dzieje jak patrzyłem na świece wcześniej to nie na wszystkich spalało paliwo ale 2 dni temu wymieniłem tą kopułke tak że jeszcze nie sprawdzałem świec
                          skoda octavia 1.6

                          Komentarz


                          • #14
                            harry881,
                            wejdź na Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS® potem Procedury diagnostyczne > Adaptacja nastawnika przepustnicy

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Łukasz23
                              no właśnie nie wiem ale to jedynie alternator i rozrusznik bo niemam osłon bocznych kopułke wymieniłem i palec bo myślałem że to będzie to coś pomogło bo to się tak często już nie dzieje jak patrzyłem na świece wcześniej to nie na wszystkich spalało paliwo ale 2 dni temu wymieniłem tą kopułke tak że jeszcze nie sprawdzałem świec
                              Jeszcze prócz świec możesz sprawdzić przewody wysokiego napięcia dochodzące do świec.
                              Sprzedam głowicę do 1.9 TDI ASV. Info na priv.

                              Komentarz


                              • #16
                                przewody nowe

                                [ Dodano: Nie 05 Wrz, 10 19:28 ]
                                a czy przy zawilgnięciu komputera mogło by tak przerywac autko??
                                skoda octavia 1.6

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Łukasz23
                                  przewody nowe

                                  [ Dodano: Nie 05 Wrz, 10 19:28 ]
                                  a czy przy zawilgnięciu komputera mogło by tak przerywac autko??
                                  Mi skoda klika miesięcy temu tez przerywała podczas jazdy po wymianie świec mam juz tylko falowanie obrotów :P


                                  Ths ok sprawdze

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    i już Działa faluje ale nie gaśnie dzięki za pomoc a okazało sie że kopułka dostawała wilgoci

                                    [ Dodano: Nie 21 Lis, 10 11:05 ]
                                    moje falowanie obrotów kosztowało mnie 1000zł
                                    poszła sonda lambda i aparat zapłonowy tak że octavka troszkę zemnie szarpła ale teraz jest oki
                                    skoda octavia 1.6

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X